hír
A NAVA (Nemzeti Audiovizuális Archívum), a Rádióarchívum és az m3.hu is ingyenessé tette tartalmainak egy részét, hogy a komolyzene, a különféle…
továbbhír
Nemes Jeles László és Saul fia című filmje vasárnap este elnyerte a Zsűri Nagydíját a Cannes-i filmfesztiválon, ennek apropóján a Nemzeti…
továbbhír
Coppola Drakula filmjének forgatókönyvírója tart mesterkurzust Budapesten, a Holnapelőtt a cambridge-i Super 8 festival programjában, és megalakult…
továbbhír
Gulyás Balázs nyilatkozata szerint 70 millió forint folyt ki a Moképtől, a NAVA születésnapja alkalmából ajándék szolgáltatással lapi meg a nézőket,…
továbbhír
Az 1939 nyarán megtartott első magyar filmszemlét idézi fel a Gramofon Online blogja - a rendezvényt ekkor még Nemzeti Filmhét néven tartották meg:…
továbbhír
Egy híradófelvétel a filmesek évvégi bulijáról - "amely mindvégig kitűnő hangulatban, a reggeli órákban ért véget". Ezzel a felvétellel kívánunk…
továbbhír
A Vakondok című dokfilmmel startol az új nemzetközi függetlenfilmes portál, már 1000 helyről érhető el a televízió- és rádióműsorok online…
továbbhír
Kitzinger Dávid 2010. augusztus 9-től leköszön a Neumann János Digitális Könyvtár és Multimédia Központ Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatói…
továbbhír
Kun Béla, Rákosi és Horthy mellett például Stepka Flórián, a pesti csirkefogók tolonckocsisa és Gyimes doktor, a diplomás kasszafúró is szerepet kap…
továbbhír
Két magyar médiaalkotást is beválogatott egy elismert nemzetközi szervezet, a FOCAL a 2010-es díjakért versengő alkotások mezőnyébe. Forgács Péter…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié